CDemu na FC 6 - instalace .tar.bz2

Zdravím Linuxáci,
přešel jsem z Win na Linux, slyšel jsem, že Fedora je uživatelsky nejpříjemnější, pro začátečníky. Narazil jsem ale na problém. Potřebuju program jako je na Win Daemon tools. Na internetu a v diskusích jsem našel, že CDemu je hodně podobné atd. ( http://cdemu.sourceforge.net/ ) Jenže balíčky (rpm) ke stažení co jsou přímo pro fedoru mi píší, že “Nelze určit závislosti některých balíčků vybraných k instalaci.” A jinak je aplikace ke stažení v tar.bz2. I po pročtení readme (z AJ jsem přece jen něco pochopil) to dokáži maximálně zkonfigurovat. Víc se mi nepovede. V diskusích na NETu jsem našel, magickou trojku.

./configure ; make ; make install

Po “./configure” se mi to akorád zkonfiguruje a víc bohužel se mi nepodaří. Ještě mi to píše v té konfiguraci

checking for glib… configure: error: Package requirements (glib-2.0 >= 2.6) were not met:

No package ‘glib-2.0’ found

Nevíte někdo, nebo spíš, neporadil byste někdo úplnému začátečníkovi, jak na to?

Předem děkuji
Gerchy

Tak změna… Hodil jsem na harddisk FC8 a CDemu nainstaloval… Ale přeci jen… neví někdo, jak se s tím pracuje? Já tam za Boha nemůžu nic připojit… :frowning:

No - ono není zapotřebí instalovat žádnou aplikaci. Já osobně používám pro připojení obrazu ISO příkazy

/sbin/modprobe loop
mount soubor.iso /mnt -t iso9660 -o loop

kde soubor.iso je obraz CD/DVD.

Macky

To už jsem se také dočetl, ale například hry mám na DVD - Jsou tam 4 složky (CD1, CD2, CD3, CD4) A ve složce je uloženej obraz.mds a obraz.mdf.

Ve windowsáckým Daemon tools toto normálně připojím a v Tento počítač se mi zobrazí virtuální mechanika, ze které už hru jednoduše nainstaluji. Ta virtuální mechanika se chová, jako by tam bylo normální CDčko hry.

Hledal jsem něco podobného, všude jsem se dočetl pouze o CDemu. Jak na něj, jsem ale zatím nepřišel :frowning:

Podlem me jste si predevsim zavaril tim mds a mdf. Ciste podle meho jsou to nejakem soubory jejichz obsahu rozumi jen daemon tools a tezko je budete prechroupavat na linuxu. Kratky hledanim jsem zjistil ze mdf je soubor programu Alcohol 120% a existuje na nej konverzni utilita mdf2iso, kterou najdete ve Feodre v baliku AcetoneISO.

yum search AcetoneISO

AcetoneISO.i386 : CD/DVD Image Manipulator

Prekonvertujte mdf na iso a uz muzete pouzivat standardni mount loop.