Bold font v aplikaci

Dobry den,
Mam F16. V aplikaci pidgin, thuderbird (mozna i v jinych) se mi nezobrazuje bold font.
Priklad z thunderbirdu: Neprectene zpravy by se mely jevit tucne. Misto toho jsou v nejakem roztazenem fontu
a rozdil mezi prectenym a neprectenym mailem neni moc patrny (az na tu malou zelenou kulicku).
Nejdrive jsem podezrival/ladil thunderbird, ale objevuje se to i jinde
(pidgin - nazev skupiny; customizacni okna aplikaci - u nazvu polozky, …).
F16 mam na dvou pocitacich a vsude je to stejne.
Uz me nenapada kam se podivat, co nastavit, prekontrolovat …, nainstalovat …

V Advaced settings (Pisma) mam nastaveno:
Default font Tahoma 11
Document font Sans 11
Monospace font monospace 11
Zahlavi oken Dejavu Sans …
Hinting Medium
Antialiasing Grayscale

Dik za radu :slight_smile:
JJ

S fonty to muze byt celkem zaludne - 1. ta Tahoma tam podle me nema co delat, Tahoma je MS font a normalne v distribuci neni. Normalne je v Gnome Shellu Cantarell. 2. bych zkontroloval, ze mam skutecne nainstalovane vsechny potrebne fonty (kontrola ze jsou nainstalovany vsechny baliky z dane skupiny by mela stacit).

Wow. Ano, mate pravdu. Dela to ta Tahoma. Sotva jsem to zmenil na Cantarell, je to OK. To me nenapadlo, kdyz jsem si s tim hral. Jenze ten font Cantarell se me osobne moc nelibi - muj problem :). Zvolil jsem FreeSans.
Mam tedy jeste jeden dotaz (jak pisete - add 2): Jak prekontroluji (popr. doplnim), potrebne fonty?
Dik moc :slight_smile:
JJ

Tak neni to kontrola primo fontu, ale “yum groupinstall GNOME” treba nainstaluje vsechny baliky ze skupiny gnome - tzn. kdyby nejaky chybe, tak se doinstaluje, a mohl chybet treba font.

Jen doplním, že ta chybně roztažená místo tučna verze fontu Tahoma se tam dostává balíkem wine-tahoma-fonts. Dělalo mi to problém na některých webech… Našel jsem to v bugzille https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=693180 a údajně se to objevuje pouze při vypnutých embedded bitmapách (což nevím kde co a jak :slight_smile: ). Aktuálním řešením problému je odinstalovat tenhle balík (včetně metabalíků) nebo blacklisting tahoma fontů, viz. přílohy u zmíněného bugu.