bluethooth toshiba satellite

dobry den,
mam Fedoru 11 na notebooku toshiba satellite A200-20D PSAE3
potrebuji zprovoznit bluetooth, nenasel jsem drivery pro tento hardware.
muze mi prosim nekdo pomoci?

predem mnohokrate dekuji.

No, nejsem si jist jak je to u tohoto ntb, já mám toshibu satellite A200 1s9, kde je také problém s bluetooth. Pokud nastartuji ntb přímo do linuxu,tak ve výpisu lspci ani v lsusb žádné zařizení bluetooth není nalezeno. Pokud jsem ale nabutoval nejprve do windows a pak restartoval ntb do linuxu, bluetooth se automaticky a bez problémů objevil a ohl jsem ho normálně používat. Problém je pravděpodobně v tom,že linux neumí při startu systému sám toto zařizení aktivovat. Zatím jsem nenašel k tomuto problému žádné řešení a asi nejjednodušší a nejrychlejší bude si koupit bluetooth adapter do USB za nějakých 200-300 kč.

Takovyto problem se typicky vyskytuje u zarizeni, ktera potrebuji pri svem startu zavest nejaky firmware. Windows ho do nej nahrajou z windows ovladace a po restartu funguje. Pro BT zarizeni jsem to jeste nevidel, ale kdo vi. Krom toho bych se podival po nejakem prepinaci v biosu.

zdravim ale bios zadne nastaveni bluetooth nema.reseni tedy vidim v koupe usb bluetooth.diky za odpoved.