beryl - nefunguje

Nainstaloval sem si beryl

yum install beryl

a nefunguje mi. Namám sice moc výkonný stroj, ale to myslím není problém.

$ beryl

udělá, že mi zmizí okraje oken, lišty a nedá se moc spolehlivě překlikávat… Zkrátka windows-like chování :wink:

Jediná možnost jak to vrátit do normálu na kterou jsem přišel je:

$ beryl-manager

což mi fakt nejde do hlavy.
Nevíte někdo jak to rozchodit (něco přiinstalovat, nakonfigurovat)? Díky.

Mám fc6 + gnome.

Pro to nenastavuje pres klikaci rozhrani v nabidce Aplikace -> Systemove nastroje -> … ? S Berylem sice nepracuji, ale domnivam se, ze kdyz si s tim pohrajete, mohlo by to prinest kyzeny vysledek.

Macky

Pokud vám zmizely okraje oken, je to k ničemu, to znám :slight_smile:

Chyba není ani tak v Berylu, jak ve Window Manageru. Klikněte pravým tlačítkem na tu ikonku Berylu (červený krystal), a v nabídce tuším “Window Manager” vyberte buď Beryl nebo Compiz. Anebo i třeba Metacity, ale to o část toho pěkného přicházíte :wink: Zkrátka něco jiného než co je tam teď.

Jde o to, že teď tam máte zřejmě nastaveno něco, co nefunguje. Beryl chodí, ale WM ne. Takže stačí nastavit jiný WM.

Ono s beryl je to takove slozitejsi. Je to preci jen spis takova exprimetnalni hracka nez co jineho.

1. musite mit funkcni akceleraci (funguji vam normalni graficke efekty bez berylu? yum install compiz, sytem->nastaveni->desktop effects, Enable)
  2. pokud kliknete na ikonku berylu v liste mate tam spoustu zajimavych voleb, jako napr. restart windows manager, reload window decoration apod. zkuste zda to nepomuze.

desktopový efekty: Desktop effects could not be be enabled
(Všiměte si toho “be” 2 krát, tím to určitě bude :wink:

yum install compiz

nic. Nejde.
Jinak metacity jsem měl nastavené deafultně. Pak už jenom kwin, což taky samozřejmě nejde (gnome)
restartování taky nikam nevede :frowning:

Pokud mate v menu Desktop effects mate znamena to ze mate compiz nainstalovany. Pokud to napise ze desktop effects could not be enabled tak to znamena ze vam nefunguje akcelerace graficke karty a tak nema smysl se o cokoli s berylem pokouset.

Co mate za grafickou kartu a co vam pise
glxinfo | grep render

glxinfo | grep render

X Error of failed request: BadAlloc (insufficient resources for operation)
Major opcode of failed request: 143 (GLX)
Minor opcode of failed request: 3 (X_GLXCreateContext)
Serial number of failed request: 16
Current serial number in output stream: 17

To asi nebude ono co?
Jinak grafárnou by to být mohlo, proto abych se dostal do X jsem musel v /etc/X11/xorg.conf změnit ovladač (ze savage na vesa.)

Aha…:slight_smile: tak na vesa urcite akcelerace nechodi… to je mod kdy grafika poskytuje pouze zakladni fuknce. Pokud mate savage musel byste do rozchozeni akcelerace asi venovat netrivilani usily. I tak si ale nejsem jisty ze to na savage funguje.