Během instalace i po nainstalování se mi obrazovka třepe a různě skáče.

Ahoj / Dobrý den,

nainstaloval jsem si Fedoru 13 a už během instalace se mi obrazovka třepala a různě poskakovala. S velkou trpělivostí se mi nakonec podařilo Fedoru nainstalovat. Bohužel třepání a skákání obrazovky neustalo. Nechal jsem to přes noc “uležet” a po zapnutí NB se mi obrazovka netřepala až do doby než se NB víc zahřál. Nevíte náhodou někdo jak to třepání obrazovky zrušit? Může to být způsobeno zahřívání NB?

Fedoru 13 mám nainstalovanou na notebooku HP nc8430, CPU Intel Core 2 T7200 (2 GHz), 3GB RAM, grafika ATI Mobility Radeon X1600.

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Standa

Prvni co, tak bych zkusil jiny (resp. ten druhy) ovladac graficke karty.

Asi blbý dotaz. Jaký druhý ovladač grafické karty? V Linuxu Fedora jich je víc?

Ano, kdyby to nebylo vsudemozne popisovane stale dokola, reknu si, ze je tezke to najit…:slight_smile: Pro nvidia jsou to nv, nouveau a nvidia, pro ati je to ati, radeon, radeonhd a catalyst. Pokud chces ovladace od vyrobcu pak musis doinstalovat extra baliky nvidia nebo catalyst.

A co když se třepe GMA 4500M? Měl jsem tento problém s Fedorou 14. Vyřešil jsem to tak, že jsem se vrátil k F13. Ale stejně - stále nevím co s tím. Dík za případný tip.

Zkusil bych zjistit zda v F13 i 14 je nastavena stejna frekvence zobrazovani na monitoru. Pokud ne, doladit bud vytvorenim vlastni modeline nebo treba zkusit staricky nastroj xvidtune.