ATI X1650 3D akcelerace pod F7

Dobry den,

uz jsem precetl celou radu FAQ, navodu a diskuznich for a rad od Linuxaku jak rozjet ATI pod Fedora 7. Bohuzel se mi to dosud nepodarilo.

  1. nemuzu pod F7 naistalovat yum -y install kmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx, protoze yum nic nenajde (repozitar Livna samozrejme pridany do systemu mam !)

  2. modprobe fglrx nebo aticonfig --initial, oboje ikdyz jsem na livne pro Fedoru 6 nahral ATI drivery ( a pro F7 nasel jsem je v jinem repozitari), stejne jsem nemohl zavest modprobe fglrx a aticonfig --initial. Ten aticonfig vzdy hodil nejakou chybu a nikdy neupravil /etc/X11/xorg.conf spravne. Vzdy tam byla VESA ne fglrx.

  3. kdo me poradi jak uspesne rozjet pod KDE Fedora 7 ATI Saphire Radeon X1650 PRO 256DDR3, ma u me pivo.

  4. kdyz jsem zkousel rucne upravit konfigurak od souseda s ATI R9600 PRO ubuntu tak, X nenastartovaly. Nastesti se vzdy samy opravily.

Uz jsem lehce zoufaly. Jinak Fedora a Linux obecne je naprosto super. Doma uz me plne nahradil XP (nebyt obcasneho hrani her). Poprve po 8 letech (od dob DOS 6.22) ma opet plne legalni operacni OS s legalnimi aplikacemi.
KDE 3.5x co je v posledni Fedore vypada nadherne, na tohle se musi chytnout i uzivatel XP nebo Vist. Tak paradni graficke prostredi jsem uz dlouho nevidel. Ja drive delal CentOS pro servery ale tam byla grafika takova nic moc. Tak bylo to pro servery, tam jsme stejne delali v prikazove radce bez MC.
Sympaticke na F7 je fakt ze nejen krasne vypada (image prodava-to asi zajima bezneho usera nejvice) ale prakticky vetsina voleb je uz v grafickem rozhrani, tedy i naprosty zacatecnik nemusi stresovat ze nezna prikazy a nevi jak rozjet firewall nebo jine serepeticky.
Doinstaloval jsem si podporu Codeku, MP3, DVD, NTFS uspesne pripojil i pro zapis. Co si vice prat…

Pratele, vivat Linux F7. Sbohem XP.

Ovladače fglrx pod Fedorou 7 zatím stále nefungují. Normálně fungují s předchozími verzemi Fedory, se sedmičkou jsou zatím problémy. Oprava se slibovala na druhou část června, nicméně zatím stále nic…

Nezbývá než čekat, popř. nainstalovat Fedoru 6, popř. vyhodit ATI a koupit třeba NVidii :frowning:

Chyba je na strane ATI ktera na nas kasle… jen aby bylo jasne kdo tu opravy sliboval.

…nebo v F7 použít starou verzi Xorg s fglrx… a zakázat jejich aktualizace dokud nebudou funkční ovladače. Tak to mám já ( i když z toho nejsem zrovna dvakrát nadšený).
PS: Protože Ati z notebooku prostě vyhodit nemůžu :frowning: