ATI fglrx a chyba : "Driver does not provide the FireGL X11 extensions!"

Nainstaloval jsem na FC6 xorg-x11-drv-fglrx.x86_64 a když spustím ATI-fglrx Display Settings vyskočí na mě hláška:

Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
Panel components will operate only partially.

Zatím nevím co s tím a celkem mě to štve, protože dokud nenainstaluji pořádně ovladače na grafiku, zbytečně se mi točí větrák na grafice (notebook) i když je úplně studený. Na desktomu to vem čert, ale na notebooku… s FC5 to ovladače vyřešili.

A hele co to je za garfiku … pac ja mam Radeona 9200 a ty so oud werze 8.29 (Jestli nekecam) odstranení
(Tzn ze i starší karty…)

Vlastním notebook s Mobility Radeon 9700. Popkud vím, ten by tam měl být. Rozhodně v FC5 mi všechno fungovalo, ale teď jsem nainstaloval FC6 a je problém.

Me se zase stava, ze kdyz mam zapnuty xgl, tak po nejake dobe mi vytuhne kompletne notes.A musim ho natvrdo vypnout :frowning:
Jinak v notesu mam grafiku x600. A kdyz jsem nainstaloval nejnovejsi ovladace. Tak se mi xgl nechtel vubec rozjet :frowning:

Celekm mě to trápí. Když přepnu do textové konzole, najednou notebook stichne a není slyšet, ale jak nastartuju grafiku, konec. Větráky skoro naplno.

Jak se vám chová notebook ze standardními ovladači s instalace?

Zjistil jsem, že mi script, který má upravit konfigurační soubor /etc/X11/xorg.conf nefunguje. Když jsem ho pustil ručně

ati-fglrx-config-display enable

tak se žádná chyba nevypsala a já si myslel, že je vše v pořádku (klasické UNIXové chování). Jenže jsem zjistil, že ten script nepočítá s variantou, že v xorg.conf chybí sekce “Module” a právě takhle mi FC6 vygenerovala xorg.conf. Když jsem se v tom python scriptu hrabal zjistil jsem, že to vyvolá nějakou vyjímku, kterou zachytí a potichu bez oznámení chyby skončí.

Po ručním doplnění této sekce ati-fglrx-config-display už do xorg.conf zapsal. Taky si zkontrolujte zda vytvořil soubor /etc/ld.so.conf.d/ati-fglrx.conf