Aplet - sledování frekvence CPU, jak povolit přepínání frekvence uživatelům

Zdravím, mám Fedoru 14, jádro 2.6.35.12-88.fc14.i686.PAE, Gnome 2.32.0. Na liště mám aplet “Sledování frekvence CPU”, pomocí kterého jde i frekvence přepínat. Ovšem na to má právo pouze root. Vím, že u dřívějších verzích Fedory na to měl právo i běžný uživatel. Neví někdo prosím kde by to šlo povolit? Děkuji

Uzivatel na to pravo nikdy nemel, jen bylo mozne v dialogu s dotazem na rootovske heslo zakliknout ze si ma heslo pro tuto akci pamatovat, coz se mi zda ted nejde…

Nu hadat se nechci, protoze ted uz to nemam kde overit. :slight_smile: Ale jsem si s tim temer jist, ze jsem to na svem notebooku jeste na F11 normalne pouzival a heslo roota tam nikdy nedaval. Nu kazdopadne me to docela mrzi, pac napriklad pri prohlizeni webu, mi nejaka zbytecna reklama vytizi procesor na 100% a zacne se to zbytecne hrat. Tak jsem vzdy stahnul frekvenci procesoru a byl klid.

Pokud mohu poradit s tou reklamou (hádám, že to je flash reklama) nemůžu jinak, než doporučit plugin do prohlížeče na blokování flashe. Od té doby, co ho používám (u mě konkrétně v chromiu, ale bude i pro Firefox apod…) tak nemám s flashem problémy (jednoduše je místo flash obsahu šedý rámeček a zobrazí se flash obsah až po kliknutí na ten rámeček). Druhá možnost samozřejmě AdBlock. Ale to jen tak mimo, s tvým problémem neporadím, nevím, nepoužívám.

cpufreq-selector byl zrejme driv suid a tak slo menit frekvenci i uzivatelum. Ted by se to melo spravne osetrit pres policykit. Muzes zkusit pridat do
/var/lib/polkit-1/localauthority/50-local.d/org.gnome.cpufreqselector.pkla

[org.gnome.cpufreqselector]
Identity=unix-user:USER
Action=org.gnome.cpufreqselector
ResultAny=no
ResultInactive=no
ResultActive=yes

USER nahrad svym username.

Jo, tohle pomohlo. Dekuji moc