aktualizacie

Nainstaloval som fedoru 15 a nemozem system aktualizovat, nakolko mi to vypisuje chyby(ze nemoze pridat aktualizacie…) aj som to skusal cez prirucku a nedari sa.Predtym som fical na Ubuntu a nejaky problem nebol. Dakujem

…a co Ti to píše?

could not add package update for sane-backends-libs-1.0.22-5.fc17(i686)rawhide: sane-backends-libs-1.0.22-5.fc17.i686

Ahoj,

situaci ohledne sane uz jsme tu resili. Mrkni sem: http://forum.fedora.cz/read.php?5,20391,20392#msg-20392

Kazdopadne proc instalujes updaty z FC17? Mas urcite FC15?

cat /etc/fedora-release

Pokud ano, disabluj si testing repositare (zmen vsechny enabled=1 na 0 uvnitr /etc/yum.repos.d/fedora-updates-testing.repo).

kuku.mp3

ja neviem ci instaluje update z FC1 alebo FC15, ked dam aktualizovat system tak si vyhlada 823 aktualizacii a vypisuje to chyby, teraz som dal aktualizovat len bezpecnostne a nainstalovalo ich.Chyba bude len v nastaveni repozitarov?

sane som odinstaloval, aktuaizoval system a napisalo mi toto:could not add package update for fedora-release-rawhide-15-3(noarch)updates: fedora-release-rawhide-15-3.noarch

ake zdroje softu treba mat nainstalovane,nie je chyba v tom nastaveni

a este mam jeden problem po nainstalovani sa mi stratil jeden diskovy oddiel

Můžeš poslat výsledek příkazu (spouští se v terminálu), co Ti výše posílal kuku.mp3? Abychom se dostali alespoň k něčemu… Fajn by bylo taky popsat, z jakého zdroje jsi systém instaloval a co jsi s ním potom dělal. Pokud je chyba v repozitářích a v mixování různých vydání Fedory, tak taky možná pomůže, když na pastebin.com (sem jen odkaz, asi toho bude dost) dáš výsledek příkazu


cat /etc/yum.repos.d/*

Diskový oddíl se jen tak od sebe neztratí, zase ale nevíme, co jsi měl, co jsi dělal a co jsi očekával za výsledek. Z holých vět toho moc nevyčteme.

Podle me si bezhlave povolil v repozitarich (Software sources) vsechno…

Tak od zaciatku, kedze som bol nespokojny s ubuntu 11.04. tak som hladal os,ktory by mi vyhovoval hlavne po grafickej stranke, narazil som na toto forum a po precitani recenzie o fedore,tak som stiahol f15.iso. Pri instalaciii som dal nahradit stavajuci linux a jeden oddiel,ktory bol odkladaci, tak mi ju zmazalo a nenaformatovalo. Po instalacii systemu mi nabehli aktualizacie,nic som nepovoloval, tak som dal aktualizovat a vypisovalo mi to ohladom sane. V zdrojoch softveru som nechal povolene iba Fedora-i386 a aktualizacie prebehli iba bezpecnostne,tak som to nechal tak. Nie som nejak skuseny, ale fedora sa mi zda dost surova, tak som sa vratil k ubuntu10.10.
Rad by som sa vratil k fedora bo som sledoval vase vlakno ohladom gnome3, hlavn e preto ma fedora zaujala, skusim si to viac nastudovat a mozno s vasou pomocou to zvladnem. Dik

Muzes sem dat odkaz ktere ISO F15 si presne stahoval - zkusim to ve virtualnim stroji, zda to s temi aktualizacemi je nejaka chyba Fedory nebo ne. Fedora je v zasade “surovejsi” nez Ubuntu. Ubuntu se snazi byt skutecne pro “blbe” (nemyslim to pejorativne), Fedora je spis o svobode volby, coz vyzaduje trochu vic namahy. Tedy aspon ze zacatku.

Tu je link odkial som to tahal: http://fedoraproject.org/get-fedora

Pri instalaci z live media je u f15 problem pouze s balikem fedora-release-rawhide. Ten se musi vyradit z aktualizace pak to jede dal a i tento balik se paradoxne zaktualizuje. Ty jsi take psal neco o baliku z f17 a to jsem zatim nevidel. Navic tvuj popis problemu je velmi skoupy na informace a tak je tezko soudit co to bylo.

To je odkaz na obecnou stranku pro stahovani Fedory, myslel jsem ze das odkaz primo na ISO obraz, ktery si stahl.