aktualizace - insufficient space

Prosím o radu, jsem absolutní nováček na Linuxovém poli. Instalace Fedory 7 bez obtíží, při akutalizaci mi to hlásí - insufficient memory in download directory //var/cache/yum/updates/packages/ a název balíčku. (Potřebuji akutalizavat asi 176 balíčků). Dá se to někde ovlivnit? Při instalaci jsem nastavil - cache 512 MB, …/ 2,9 GB a …/home/ asi 7 GB.
Díky

Řekl bych, že máš málo místa na disku. Buďto něco promázni, nebo aktualizuj po menších dávkách :slight_smile:

Podle me si nastavil swap na 512MB nikoli cache. Do adresare /var/cache/yum/updates je potreba stahnou aktulizovane balicky, pokud si dal na adresar / pouze 2.9GB a pak si nainstaloval vsechno mozne, je velmi pravdepodobne ze uz tam nemas dostatek mista ke stazeni vsechn aktualizaci. To je pomerne neprijmene ale nikoli neresitelne. Jako uzivatel root docasne presmeruj tento adresar do oddilu ktery obsahuje home a kde je doufam dostatek mista.

A to asi takto - prikazy v terminalu:

mkdir /home/yum
mv /var/cache/yum /home/yum
ln -s /home/yum /var/cache/yum

Nez toto provedet prosim snazte se pochopit co to dela resp. ma delat pokud jsem udelal chybu. Az budete mit system poprve aktualizovany, bude jiz objem aktualizaci mnohem mensi a muzete jej vratit do puvodniho stavu.

Díky… to bude přesně ono. Otevřu-li jakýkoli systémový adresář nabízí mi to něco kolem 50 MB volného prostoru. Je otázkou, jestli by nebyla jednodušší reinstalace či změna velikosti systémového diskového prostoru. Zatím to mám všechno prázdné…taky budu muset ještě hodně studovat… Ještě jednou díky

Pokud mate na korenovem svazku volno jen 50MB je to opravdu malo a chtelo by to resit radeji drive nez pozdeji. Cast volneho mista ale uz muzou zabyrat stasene aktualizace, ktere je mozne po jejich instalaci smazat (yum clean all). 2.9GB na korenovy svazek je ale skutecne jen tak tak.