Aktivní okno

Jelikož , jsem napsal původní příspěvek do špatné sekce , poněvač jsem netušil co se stalo a čím by mohlo být zapříčiněno spomalení aktivního okna v rozhraní gnome 3.6.3 - a to spomalení o více než 20 vteřin při otevření jakého koliv okna a nefukčnost videopřehravače kafeine - postupným vypínáním a zapínáním funkcí jsem došel ke zištění , že ve vynuceném náhradním režimu Gnome , kdy se aktivuje univerzáloní ovladač grafické karty ATI HD 5770 funguje vše naprosto v pořádku , napadá mě jen jediné řešení , odebrat ovladač grafické karty a znovu jej nainstalovat , ovšem nevím jak přesně toto provést , pokud se týče renderingu 3d z terminálu jsem byl přesvědčován že je tento aktivní … a výpis Open GL byl taky v pořádku … zkuste poradit co teda dál - diky Jura

Text ze sekce Uzivatelske navody:
Nazdar kluci , stala se mi memilá věc , po dnešním update mojí f 18 na kernel 10.4 se stal zásadní problém a to že dokud jsem jakoby milo plochu a běží mi okno tak jde vše v pořádku ale pokud zvýrazním jedno okno ď už cokoliv prostě to nefunguju , text se mi ukazuju až se spořděním několik desítek sekund na videu se počítač zasekne a nehrajeme , i tohle vám píšu prakticky po slepu jen to co čtu z klávesnice , vůbec si s tím nevím rady , nejsem ani schopen v textu označit a opravit svoje chyby a překlepy - tak tímto vás prosím o trochu trpělivosti a pochopení … takže třeba teď když píšu a chci se podívat co to píšu musím na činnosti a hned se mi to ukáže , stejně mi to dělají i terminál a libre ofice , mám fedoru 18 gnome 3.6.3kartu ati 5770 procesor e 6750 INtel core 2 duo 2.66 4 g ram a bezmála 450giga volného na discu nechápu co se stalo prostě jsem napsal klasicky yum update v terminálu a hurá - naskočilo 55 dostupnyých aktualizací , nainstalil jsem to aktualizova la se livna ovladače grafiky (rpm fusion)x term kde rozhraní a jiné věci a ejhle problém nastal po restaru a nabootování mám tu toto , kde pokud spustím film v nepreforovaném okně běží v pořádku ale v okně kde pracuju je to naprosto v p…y stejně to psaní prostě bída - protože v počítači nemám nic co bych nemohl postrádat bádám nad tím že to komplet smáznu a přejdu na f 19 - co považujete za romné řešení čekat na novější kernel a nevědět jestli to tím bylo nebo ne bylo nebo to risknout a postoupit na vyšší fedoru , rád bych podotknul že to jediny co mě bude mrzet je to ladědění prtože vzbudit v linuxu TF2 byl boj , vzbudit TVkartu byl boj no prostě tak nějak všecko bylo trochu složitější nehledě k tomu že se mi stejně doteď nedařilo vzbuddit wine a pravděpodobně b by to byl můj příští dotaz za rady a nápada ja 100hoven předem díky Jura

Vypada to, ze ti grafiku misto toho Radeonu genderuje procesor - tzn. Gnome se prepina do “nouzoveho” rezimu. Proc to ale dela nevim. Stare jadro si zkousel? Nepripojil si nahodou druhy monitor nebo nemenil rozliseni?

Ve svetle toho co si psal v sekci uzivatelske navody jsou mozna dve vysvetleni:

  1. v aktualizaci neni ovladac ktery odpovida jadru ktere pouzivas a proto nepracuje spravne - podle toho co pises pouzivas nikoli oficialni ovadac z fedory ale ati catalyst.
  2. je bug v catalystu, v to pripade dopocuji aspon docasne odinstalovat a stezovat si u AMD/ATi.

Na teto grafice by mel jet dobre svobodny radeon.
Jak na tom jedou svobodne ovladace?

hledal jsem všemožná řešení i když se mi to nakonec povedlo opravit - rozhodl jsem se pro F19 a tak už to je …
problém nastal po update kernelu na verzi 10.4 - co se stalo ??
spuštením nového kernelu dříve než proběhl update rpmfusin došlo k tomu že zemřela mamka - správce oken v gnome - vyřešil jsem to tak že jsem přeinstaloval správce oken a vše naskočilo tak jak mělo a fugovalo to správně , a pak jak jsem tak koukal na nově vypálené dvd F19 tak si říkám ale co už této fedoře už jsem toho provedl dost jelikož jsem mnohokrát zkoušel nějaký návod kdoví odkud z internetu a ne vždy to dopadlo dobře rozhodl jsem se pro novou (čistou) instalacif 19 tím nechci nijak snižovat možnosti linuxu obecně jelikož i po několika opradu dost hrubých chybách kdy se mi i f 18 sekla opravdu natvrdo se vždy znovu rozjela nikdy mě nepřestane udivovat ta neuvěřitelná stabilita linuxu :slight_smile: