aktivace SQLite v PHP

Dobrý den, potřeboval bych aktivovat SQLite na Fedoře, ve výpisu phpinfo() mám ‘–without-sqlite’, ale přitom mám sqlite-3.6.22 instalované. Nikde jsem nenašel fungující návod jak změnit toto nastavení php. Moc děkuji.

To se bojím, že budeš muset rebuildnout php, protože je s tímto parametrem zkompilováno.

A sakra… jak to mám udělat, abych si to celé nerozházel? Nějaký blbovzdorný návod? Moc děkuju předem!

Ne že bych na tohle byl odborník, ale osobně bych postupoval pomocí zdrojového rpmka a rpmbuildu. Změnil bych v spec souboru ten parametr --without-sqlite (nevím jestli stačí ho jen umazat nebo přepsat na --with-sqlite - to ovšem na googlu určitě najdeš) a pomocí rpmbuild bych to překompiloval. Jestli existuje jednodušší cesta netuším, možná poradí někdo jiný, ale takhle bych prostě postupoval já.

Jediny spravny postup.

Nainstaluj vyvojove nastroje a knihovny, stahni src.rpm, nainstaluj, uprav SPEC, rpmbuild -bb specfile.

Moc “blbovzdorné” to tedy není, ale zkusím se toho držer zuby nehty :-), děkuju!

Muzes se jeste kouknout jesli nejaky jiny repozitar jako atrpms neposkytuji php s sqlite.