ako spustit linux ak nechce bootowat......

sorry ale uz som tu dost wela hladal ale som nic nenasiel…co urobim ak som w pohode nainstalowal linux FC5 a po reboote mi ide len konzol s grub>
mam este nainst win xp ale na inom hdd…mno ale gde mam linux mam tam aj ntfs particie…a dajak mi nexce spustit linux…
wiem asi to je blba otazka ale sak tu taqy zaciatocniq…mohli by ste pomoxt… :smiley:

jo… hledejte znova a lip… mate tu na to dokonce DVAKRAT hledat.

nooo mozno ze to tu je ale som nenasiel…prosim aspon dajaky link ze gde to je…som este welmi zaciatocnik…

a do woken se dostanes? Na jakem disku mas naistalovany linux?

jasne win mam na ide disku a sa mi spusti… linux mam na druhom disku SATA ale mam to rozdelene a su tam okrem linuxu dwe NTFS particie…

Zkusil bych procist tento odkaz > http://forum.fedora.cz/read.php?1,2658,2670,quote=1

heh…akoze ak som v grubu taq ked mapisem tam ten kernel…atd tak bud mi vypise daco a nic alebo wijde nowy riadok a len blika konzola a potom uz len restart ide… :frowning:

pokud vypises vsechny radky ktere jsou pro grub potreba, tak potom musis napsa boot a odentrovat. Nebo nabootuj z instalacniho cd napis linux rescue, tim se dostanes do zachraneho modu, pomoci chroot se dostanes na svuj disk. Potom adresar /boo/grub a tam je soubor grub.con , tam musis mit vypsane prikazy pro grub.Neco jako toto:

default 0
timeout 10

title=Fedora Core (2.6.18-1.2798.fc6)
root (hd0,5).
kernel /boot/vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6 root=LABEL=/ vga=773G
initrd /boot/initrd-2.6.18-1.2798.fc6.img

Samozrejme verzi kernelu a initrd musis mit podle sveho systemu, to same root podle toho kde ho mas.