Ako na minimálnu a rýchlo nabiehajúcu instaláciu - nahradu za smart TV

Potreboval by som pre rodicov vytvorit co najrychlejsie nabiehajucu instalaciu vyuzivanu len na skype a facebook. Samozrejme graficke prostredie. Neviem nakolko rychle je Cinnamon asi nebude o moc rychlejsie ako KDE a Gnome v ktorych uz ale rodicia doteraz pracovali. Co mozem po instalovani z LiveCD odstranit, pripadne zakazat niektore sluzby a kolko sekundovy nabeh mozem cakat od tych uprav? / PC Athlon 64 2000 Mhz, 4GB RAM DDR2 … /.

Něco napoví http://fedora.cz/optimalizace-bootu-u-fedory-17-z-15-na-25-sekund/ nebo původní verze http://www.harald-hoyer.de/2013/11/13/fedora-boot-optimization/

pro rychlejší start lze např použít hibernaci (uspání na disk) náběh je podstatně rychlejší, a vyžaduje to specificky jen swap s velikosti alespoň stejnou jako je ram. Jinak dle mých zkušenosti je cinnamon cca stejně rychlý včetně startu jako gnome ze kterého je odvozen.

Pokud chces rychly start, dej a jen tyto funkce dej tam nejlevnejsi SSD. Krom toho bych pouzil nejakeho lehciho spravce oken (xfce, lxde).