add/remove software

zdravim měl bych takový dotaz,
když dám v aplikacích “add/remove software” tak mi to vyhodí hlášku “Another application is running which is accessing software information.” newim jak si stím poradit? která aplikace mi běží??? a jak na to aby to jelo bey problémů.
jo a takz bych potřeboval poradit jakou klávesnici nastavit aby mi to nepřehazovalo “z,y”
díkz

Zkus se podívat, jestli Ti tam neběží schovanej yum:

ps -a |more

Tu klávesnici jsem tady řešil:
http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=105&t=105#reply_105

Taky jsem začátečník, už dlouho :-))

no odkaz na to tvoje forum mu asi moc nepomuze, protoze se tam resi prepinani klavesnice (coz nepotrebuje), navic v KDE.
Pokud zacina, tak predpokladam,ze bude mit asi default, takze Gnome.

klikni na listu a dej pridat zobrazeni klavesnice
pak na to klikni a vyber pridat QWERTZ klavesnici melo by to stacit

nesedim ted u Linuxu, tak ti to presne nereknu

Příspěvek byl upraven (19-07-06 20:25)

no našel sem tam klávesnice aj sem nainstaloval KDE sice enom anglicky,ale angličtina mi takové problémy nedělá bohužel tam klávesnice nejde ani měnit (stáhlo se mi s nějakým programem přes rpm prostě sem dával Y)

a ještě mi dělá problémy instalování programů kromě těch co šly stáhnout přes rpm a azureuse který jsem jenom spustil sem nic nenainstaloval protože v těch návodech je vždycky něco z configem a nějak to nechápu.
a ještě do čtveřice mě dělají problémy HDD mám SATA dřív jsem měl chvíly SUSE a IDE a jely i win odíly ale teď nejedou zkoušel jsem ty návody tady instaloval jsem karnel ty NTFS srandy a nic v kde se aspoň zobrazí ale nemám přístup do nich a v gnome nejsou vůbec

Pokud mate zapnutou sluzby automaticke aktualizace (yumd - ps ax | grep yum), pak v okamziku kdy se stahuji aktualizace nemuzete poustet Add/Remove aplikace. Pokud si system aktualizujete rucne, nebo tuto sluzby nechcete vypnete ji

chkconfig yum off
service yum off

Kuli klavesnici neni potreba instalovat ani pouzivat KDE, staci pridat ten applet na prepinani klavesnice a vybrat spravne rozlozeni mezi kterymi se ma prepinat. To menite klavesnici ve svem prostredi.

Systemova klavesnice se meni v System/Administration/Keyboard.