A64 X2 + nF 570 - kernel panic při instalaci

Pokouším se nainstalovat FC6 na následující sestavu:

CPU: AMD A64 X2 3800+
MB : Abit KN9Ultra s nForce 570
RAM: 2x1024/667

Když nabootuji do instalátoru a spustím instalaci klasicky(enter), je mi po pár řádcích vypsán Kernel panic - not syncing: IO-APCI + timer doesn’t work! Try using the ‘noapic’ kernel parameter.

Když spustím instlaci s parametrem ‘linux noapic’, je mi vypsán další Kernel panic.

Můete mi poradit jak provést instalaci na tento stroj?

Co jsem zatím googlil, je snad problém v samotném chipsetu, potažmo jeho drivery. Bohužel jsem nenašel řešení tohoto problému.

Neni to stejne deska ale stejny problem:

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PEE1BB408448AB717C125718B0038076C.html?ansid=207

Doporucuji aktualizovat BIOS.

Tohle mě nenapadlo. Dík za tip.

Podle popisu oprav novýho BIOSu by to mělo zabrat.

Bios pomohl s prvním problémem.

Teď sice spustím instalátor s parametrem noapic, ale je tady další problém. Po výberu jazyka(nezávysle na volbě) a po výberu rozložení klávesnice(nezávysle na volbě) instalátor zamrzne. Pomůže jedině reset

Přesně neporadím, ale provozuji obdobnou sestavu - stejný procesor, paměti také (ale na 800 MHz), pouze mám jinou desku Asus M2N-E (nForce 570 Ultra). Instalace FC6 bez problémů - použil jsem distro prímo pro x86_64. Zkusil bych nejprve textovou instalaci a případně se přepnul na jinou konzoli a sledoval kde to vytuhne. Nebo pokud jsi pouzil instalacni distro pro jinou architekturu zkus taky prímo pro x86_64.

Pooužil jsem FC6 (i386, x86_64) i FC7 test 1 (i386, x86_64).

Instaluju na PATA HD s PATA DVD, takže jsem zkusil vypnout v biosu vše až na PS2 a PATA řadič(vypl jsem SATA, USB, FDD, HD Audio a nevím co ještě). Zkusil jsem jinou klávesnici a nic.

Všechny DVD jsou na 99% OK - ověřeno MD5 a v případě i386tkové ověřen i povrch media. Z i386tkové jedu sám na stroji, z kterého teď píši.

Zkoušel jsem FC6 (i386 a x86_64) před chvílí u kamaráda na GB s nForce 430 a to stejný. Jediný co se podařilo nainstalovat tak bylo Ubuntu a to i bez parametru noapic. FC vyžadovala parametr instalatoru noapic a po najetí do anacondy opět vytuhla u výběru klávesnice.

Můžeš mi pls poslat přesný typový označení tvojí desky? Kdyžtak bych ji zkusil vyměnit.

Tak koukám, že rozdíl je v použitých discích a dvd. Já mám SATA disky a dvd taky.

Přesné označení mojí desky je Asus M2N-E - nForce 570 Ultra. Najdeš ji např. tady http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38679

Existují i nějaké varianty s SLI, deluxe apod. ale s těmi nemám žádnou zkušenost. R

Jeste zkusim vymenit grafiku. Ted tam mam nV M64 (PCI).

Já mám GigaByte MAYA GV-NX76T256D-RH 256MB, PCIE a vše je ok

Výpis instalátoru na 3. konzoli(instalátor spuštěn s parametry noapic a text):

Nevím jak sem dostat vše, co se mi vypisuje na obrazovce, případně jak rolovat v již probehlém výpisu, proto se nezalekejte kompletního výpisu:) :

Výpis instalátoru ve stavu, kdy je na obrazovce uvítací zpráva:

INFO: inserted /tmp/jfs.ko
INFO: inserted /tmp/xfs.ko
INFO: inserted /tmp/dn.mod.ko
INFO: inserted /tmp/dm-zero.ko
INFO: inserted /tmp/dm-mirror.ko
INFO: inserted /tmp/dm-multipath.ko
INFO: inserted /tmp/dm-round-robin.ko
INFO: inserted /tmp/dm-emc.ko
INFO: load module set done
INFO: looking for USB mouse…
INFO: Running anaconda script /usr/bin/anaconda
INFO: using only installclass _Fedora
INFO: _Fedora is only installclass, using it
INFO: Display mode = t
INFO: Method = cdrom://hdb:/mnt/source
WARNING: no floppy devices found but we’ll try fd0 anyway
INFO: no /tmp/fcpconfig; not configuring zfcp
INFO: no /tmp/fcpconfig; not configuring zfcp
INFO: Detected 2016M of Memory
INFO: Swap attempt of 1000M to 2000M
WARNING: step installtype does not exist
WARNING: step complete does not exist
INFO: moving (1) to step welcome
INFO: moving (1) to step language (zvolena čeština)
INFO: moving (1) ti step keyboard (zvolena cz-us-qwertz)
INFO: moving (1) to step findrootparts

Od téhle chvíle je mrtvo. Na 2. konzoli je sh-3.1#, na 3. výpis viz. výše.

  1. konzole:
    <4>raid6: int64x1 1713MB/s
    <4>raid6: int64x2 2193MB/s
    <4>raid6: int64x4 1700MB/s
    <4>raid6: int64x8 1790MB/s
    <4>raid6: sse2x1 2690MB/s
    <4>raid6: sse2x2 3649MB/s
    <4>raid6: sse2x4 3764MB/s
    <4>raid6: using alghorithm sse2x4 (3764MB/s)
    <6>md: raid6 personality registred for level 6
    <6>md: raid5 personality registred for level 5
    <6>md: raid4 personality registred for level 4
    <4>GFS2 (built Oct 16 2006 14:41:20) installed
    <6>Lock_Nolock (build Oct 16 2006 14:41:34) installed
    <6>SGI XFS with ACLs, security attributes, lafge block/inode numbers, no debug enabled
    <6>SGI XFS Quata Management subsystem
    <6>device-mapper: ioctl: 4.7.0-ioctl (2006-06-24) initialised: dm-devel@redhat.com
    <6>device-mapper: multipath: version 1.0.4 loaded
    <6>device-mapper: multipath round-robin: version 1.0.0 loaded
    <6>device-mapper: multipath emc: version 0.0.3 loaded
    <5>audit(1174142335.581:3): audit_pid=760 old=0 by auid=4294967295 subj=system_u: system_r:anaconda_t:s0

A to se muzete porad prepinat mezi konzolemy? To potom ta konzole se sh# je shell a tim by se dalo zjistit vic. Ted to vypada ze to nepokracuje na vyhledani existujicich instalaci.

ano, mohu se dále přepínat mezi konzolema :slight_smile:

každopádně moje trpělivost doznala konce-před chvílí jsem doínstaloval bez větších problémů gentoo.

problém s FC bych ale rád dořešil - aspoň pro ostatní

To ja taky, ale vzhledem k tomu ze sem zatim zadnou dalsi stiznost s timto vysledkem nezaznamela, tak bych to s klidem nechal plavat.

Bouzel mam stejny problem :-/

s obdobnou sestavou:
CPU: AMD A64 X2 4000+
MB : Asus M2N-E nForce 570
RAM: 2x1024/800

zkousel jsem FC6, F7 test 2, F7 test 3 (vse x86_64)

FC6 zamrne s cernou obrazovkou pri prechodu na graficky rezim, pri textove instalaci také zamrza :-/
F7 se mi zastavi pri vyberu zdroje instalace, kdyz zkousim zdroj CD, tak mi hodi nabidku s PATA ovladaci, pokud zvolim zdroj http ci ftp, nastavim IP, mirror a adresar, tak se mu nedari stahnout stage2.img

Zkousel jsem jeste liveCD v pohode nabehne do gnome, zpustim tedy anacondu, abych si fedoru nainstaloval na disk a po vyberu jazyka a klavesnice zatuhne :-/

pomalu mne dochazeji napady :’-(
jeste tedy zkusim BIOS, i kdyz ten tak starej neni, mam tam verzi 502 z 8.12.2006

Co presne znamena ve vasem pripade “zatuhe” proste dal nepokracuje nebo uz se neda ani prepinat mezi konzolemi? Mate tam na konci taky posledni hlasku “audit…”?

Po chvili googleni jsem nasel, ze problem zdaleka nemate sami. Co je zase shnileho v nForce nebo kernelu nevim, kazdopadne nejaky problem tam je, viz:

http://kerneltrap.org/node/7276

Zkuste prosim krome “noapic” jest “nosmp”.

omluva za vyraz zatuhne, pouze se kousne anakonda a prachuje na 100%, mezi konzolemi jde prepinat

zkusil jsem tedy nosmp, ale to se zastavi jeste drive pri:
TTY1: running /sbin/loader
TTY3: … cdrom.ko
TTY4:
<6> ide-cd: cmd 0x5a timed out
<4> hda: lost interrupt

jinak jsem zkousil update biosu na nejnovejsi, bouzel zadna zmena :frowning:

Zkousel jste oba ty parametry najednou? Tedy “linux noapic nosmp”?
Pokud to nepomaha asi vam uz tady moc nepomuzem. Problem bude v necem kolem radice a co jsem koukal, tak je to problem spis kernelu, tedy neni prilis zavisly na distribuci.

ano, zkousel jsem oboji, bouzel bez uspechu, zakazel jsem tedy SATA rozhrani a nainstaloval jsem na PATA disk, jeste v budoucnu vyzkousim novejsi verze kernelu :wink:

Nějak se mi teď nedařilo sledovat vlastní thread :slight_smile:

K otestování parametrů se osobně dostanu nejdříve za 14 dní.

To pouw: Ty jsi to nainstaloval bez problémů na PATA disk? Já instaloval od začátku na 80GB Seagate tuším řada 7200.9