3x pokus o instalaci F13 a 3x selhání.... Už mě to štve !

Ahoj,
titulek je výstižný dostatečně. Zde uvedu bližší vyprávění…

1. pokus: stáhnul jsem XFCE Live x86 ISO, naddčkoval na flashku, spustil. Boot ok, instalace ok, reboot, boot čerstvě nainstalovaného systému, objeví se takováta obrazovka s licenčním ujednáním, nastavením uživatelů, atd… Jediný problém - nejde klávesnice. A to vůbec. Myš jede, kliká, tlačítka reagují - ale bez klávesnice nejde nastavit heslo, ani jiné věci, dokonce ani shodit Xka ani se přepnout do konzole, dokonce ani numlock nereaguje… Podotýkám, že klávesnice je PS/2 (zatímco myš usb) a široce kompatibilní, ještě jsem s ní ani na nejexotičtějších systémech neměl problémy… (deska asus p5vdc-mx a hw chyba to nebyla).

2. pokus: netinst cd, vypálil na archaické cd-rw, při kontrole zapsaných dat chyby v posledních pár MB obrazu - ignorace. Boot úspěšný, spuštěná instalace z netu, asi 3/4 hodiny, všechno ok. Instalace posledního balíku z 1216 a … freeze. Komplet výtuh systému. Pokus o boot - kernel panic s jedinou nepochopitelnou hláškou, těsně po nadetekování usb myši, ale nezdá se že by to s tím souviselo (pozn.: kernel je kupodivu úplně jiný než při instalaci z livecd, něco jako 33.4-pxe, ostatně vůbec nechápu jak ta instalace z livecd probíhá, to asi není normální instalace…)

3. pokus: netinst ISO naddčkování na flashdisk, boot ok, začátek instalace - stejně jako u livecd je v nabídce pro výběr médií pro instalaci systému položka flashdisku, ze kterého to běží, neodškrtnutelná, ale v tomto případě to na tom zfailuje nějakou chybou související právě s tou flashkou…

závěr: fedora se mi líbí. No ale jestli mi bude takhle házet klacky pod nohy, tak to s ní asi vzdám. Chyby které hlásí (a jsou ve výsledku fatální) nedávají logiku… Staly se i někomu jinému, nebo jsem magnet na problémy ? Poradíte, jak mám postupovat, abych instalaci dokončil úspěšně ? (pozn.: najraději bych xfce desktop, ale není to nutností a mám pocit, že se snad dá doinstalovat i ex-post).
Díky za odpovědi…

Co takhle zkusit netinst Fedory 12 a pouze změnit během instalátoru repositáře z 12 na 13. Dělám to tak normálně a funguje to. Navíc, co si člověk má představit pod pojmem archaické cd-rw? Nefunkční klávesnice je nemilá věc, s tím já bohužel neporadím.

hmm … to bych mohl taky zkusit. je nějaká šance využít toho, že na partišně už jsou všechny balíky nainstalované, ale zbývá už jen dát ten systém nějak do kupy ?
archaické cd-rw znamená, že je to emgeton rv. asi 2003, 100x použitý, různé zašlé nápisy lihovkou jako “poškrábané” “chyba na 300MB”, “nefunkční” a tak :wink:

1. pokus: klasické install DVD, tedy jiný zdroj instalace, stejný instalátor, jiné nastavení zavaděče, stejný freeze po nainstalování posledního balíku :frowning: tohle už si říká o facku a bugreport ! (jenže nevím jak)

nechápu, že se tohle to samé nestalo nikomu při testování nebo teď při instalaci … ???

No nejsem si moc jistý, že by byla nějaká šance využít už nainstalované balíky, jedině snad vybrat volbu “Aktualizovat aktuální systém” (nebo tak nějak to tam je), ale asi bych to raději udělal načisto - ať je jistota.

U toho cd-rw bych možná taky viděl zádrhel :wink:

Já zrovna včera instaloval na svůj desktop 64bit verzi Fedory 13 z netinstalu 13. Vše prošlo, takže to vypadá na něco specifického u tebe, na co možná opravdu nikdo nenarazil. Zítra bych mohl trochu pohrabat bugzillu a podívat se, jestli tam není něco podobného. Na tom posledním balíčku se to opravdu “jen” sekne? Nevypíše to žádnou chybu? Co takhle to nechat chvíli běžet, jestli jen cosi nechroupe.

Zkus to z toho netinstalu dvanáctky, nebo ještě trochu trapněji, nainstalovat dvanáctku a preupgradem to updatnout na třináctku, není to zrovna košér, ale naopak, proč ne že (pokud tě tedy neomezuje rychlost stahování).

Zkoušel jsem netinstallem 11 nainstalovat z repa pro 13 - spadlo ještě před začátkem vlastní instalace a tvářilo se to jako kdybych to vypnul.

Když se to na konci jak jsem popisoval kousne, opravdu je to kouslý, nereaguje vůbec nic a po 5 minutách mě to přestane bavit… Žádná chybová hláška, status bar je těsně před koncem a stojí tam x/x balíků nainstalováno a jméno posledního, což je něco na tiskárnu…

Jestli vůbec ta 12 bude fungovat…
Mám z toho takovej pocit, že zabugovanějsí instalátor než anaconda jsem ještě neviděl… Nedá se to nějak bez ní ? :slight_smile:

kup si pořádný počítač!

No, přiznám se, že s netinstallem 11 jsem to nezkoušel, ale můžu jen tak do virtuálu vyzkoušet. Stále máš ještě možnost udělat preupgrade z dvanáctky, která ti snad nainstalovat jde, popřípadě vyzkoušet ten netinstall 12, tam si jsem jistý, že to funguje, protože jsem to opravdu mnohokrát dělal.

Že je anaconda šílenost se celkem ví, ale mě (ťuk ťuk) naštěstí vždy fungovala bez problému.

Me zase stvou takovehle titlky, zvlast kdyz “při kontrole zapsaných dat chyby v posledních pár MB obrazu - ignorace” - to si delas legarci. Ty mas spatne ISO nebo ho vypalujes CD, ktere uz to ma za sebou a pak se divis ze ti instalace blbne. Udelal si aspon kontrolni soucet tech stazenych obrazu?

S tou klavesnici to absolutne nechapu. Pokud ti funguje pri startu z LiveCD jaktoze nefunguje normlane? Kdyt pri instalaci livecd se jen jeho obsah nakopiruje na disk.

No, ono jsem to zkusil podruhé, nainstalovat z livecd (toho samého co předtím), a běží to normálně (ačkoli předtím to 3x za sebou nešlo), i s klávesnicí. Nechápu. Co se dá dělat.

Jo, kontrolní součty obrazů jsem si dělal. Ignorace té chyby s cd je problém na mé straně, ale to samé se stávalo s médii bezproblémovými.

Jestli tady někoho prudím, je mi to líto. Ale když do něčeho bušíš několik hodin a pořád to nejde, tak ty nervy nejsou úplně v klidu.

Prudit jak prudit, ale covex má pravdu, musíš to brát tak, že si se ptal, kde je problém a sám si napsal, že ignoruješ chyby na médiu, je to takové opovrhování časem ostatních :wink:

No jo, jenze pise, ze mu to nefunguje ani z medii, kde chyba neni a metodama, kde CD nepouziva …